Haber

Ankara’yı kulislerden sarsan iddia: Yeni kabinede Hakan Fidan, İbrahim Kalın ve Mehmet Şimşek olacak

28 Mayıs Pazar günü yapılan 2. cinsiyet seçimini kazanan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Cuma veya en geç Cumartesi günü yemin töreninin ardından akşam saatlerinde yeni Kabinesini açıklaması bekleniyor.

MEHMET ŞİMŞEK’İN ADI KESİNLİKLE

Üst düzey yetkililerin verdiği bilgilere göre, daha önce Maliye Bakanı ve Başbakan Yardımcılığı görevlerinde bulunan Mehmet Şimşek’in Kabine’de yer almasının kesin olduğu değerlendiriliyor. Yetkililer, Erdoğan’ın Şimşek’in cumhurbaşkanı yardımcılığını düşündüğünü ancak Şimşek’in “doğrudan yürütmeden sorumlu” olmayı tercih ettiği için Hazine ve Maliye Bakanı olabileceğini söylüyor.

“İBRAHİM KALIN VE HAKAN FİDAN DA KABİNDE OLACAK”

Reuters’e konuşan yetkililer, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve MİT Başkanı Hakan Fidan’ın da kabinede yer alacağını, daha önce bahsedilen cumhurbaşkanlığı görevleri yerine farklı bakanlıklarda görev alabileceklerini bildirdi.

“BU KONU BİRKAÇ GÜN İÇİNDE ANLAŞILACAKTIR”

Konuyla ilgili üst düzey bir yetkili şunları söyledi; “Diğer bakanlıkların durumuna göre atama yapılacak gibi görünüyor. Dışişleri ve İçişleri de olabilir ama burada milletvekili olarak seçilen bakanların durumu da önemli. Önümüzdeki günlerde bu konu netleşecek. Birkaç gün sonra, ancak ikisi de (Kalın ve Fidan) kabinede göreve başlayacak.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu