Teknoloji

WhatsApp, Android Akıllı Saatlere Geliyor

Dünyanın en bilinen anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp ile ilgili değerli bir gelişme yaşandı. uygulama” 2.23.10.10“kodlu Android beta sürümüyle birlikte WhatsApp’ın akıllı saatlere “Wear OS” işletim sistemiyle geleceği ortaya çıktı. Bu gelişme, akıllı saat sahiplerini derinden üzecek. Samsung gibi markalardanAkıllı saat kullanan tüketiciler, bugüne kadar akıllı saatlerinde WhatsApp’ı rahat bir şekilde kullanamıyordu.

WhatsApp’ın akıllı saat sürümünü kullanmak için akıllı telefon ile akıllı saati bağlama yeterli olmayacak . Edinilen bilgilere göre kullanıcılar ilk olarak akıllı saat uygulamasını indirerek eşleştirme yapacak. sekiz basamaklı bir kod Akıllı saati üzerinden giriş yapacak olan kullanıcı, daha sonra akıllı saatinde WhatsApp kullanabilecek. Elbette uçtan uca şifreleme Özellik, WhatsApp’ın akıllı saat versiyonunda da mevcut olacak. Bu döngüde, WhatsApp hesabının bağlı tüm cihazlarda senkronize edileceğine dikkat edilmelidir.

Peki WhatsApp’ın Wear OS sürümü neler sunacak?

Wear OS destekli WhatsApp’ın şu anda neler sunabileceği tam olarak bilinmiyor. Ama en azından bekliyoruz sorunsuz bir iletişim deneyimi sunulacak. Muhtemelen gönderilen görüntüleri veya sesleri oynatmak için farklı özellikler sonraki sürümlerde kullanılabilir hale getirilebilir. Ancak ne olursa olsun Wear OS işletim sistemi ile çalışan akıllı saat kullanıcılarına daha iyi bir deneyim sunulacağı aşikar.

Bu ortada; Wear OS tabanlı WhatsApp şu anda kullanılabilir beta sürümünde Kullanıcılara ulaştığını bir kez daha hatırlatalım. Yani kararlı sürüm kullanıcıları bir süre daha bu özelliğe erişemeyecek. Ancak bu sürecin daha fazla uzamasını beklemiyoruz. Wear OS desteğine sahip akıllı saat sahipleri, en fazla birkaç ay içinde.bu yeni özel etkinlikle tanışma fırsatı bulacaklar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu